Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Звернення Президії Федерації профспілок області до Кабінету Міністрів України щодо підвищення тарифів на природній газ та електроенергію для населення
 


Кабінету Міністрів України

 

Шановні урядовці!

      Від імені понад 160 тис. членів профспілок  Вінниччини, Президія Федерації профспілок області висловлює категоричний  протест проти запланованого Кабінетом Міністрів України  значного підвищення тарифів на природній газ та електроенергію.

     В умовах пандемії, посилення кризи в економіці це неминуче призведе до нового витка зростання цін, тарифів на житлово-комунальні послуги, падіння життєвого рівня громадян, поширення бідності в суспільстві та зростання соціальної напруги.

    Федерація профспілок Вінницької області завжди підтримувала курс України на проведення системних реформ, але  реформ спрямованих на зміцнення економіки та підвищення рівня життя та добробуту людей.

    Ми неодноразово зверталис до Кабінету Міністрів України з пропозицією удосконалити державну політику в енергетичному секторі та  забезпечити встановлення економічно  обґрунтованих і доступних тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги  для населення.

    Проте КМУ фактично самоусунувся  від врегулювання ситуації в енергетичній сфері. Натомість, під гаслами  ринкових реформ та розвитку конкурентного середовища, в черговий раз виконує забаганки Міжнародного валютного фонду та олігархів на шкоду інтересам простих українців.

   Така тарифна політика призводить до падіння платоспроможності громадян, поширення бідності в суспільстві та до кризи неплатежів  за отримані житлово-комунальні послуги.

   Уже  сьогодні загальна заборгованість населення області за ЖКП склалась на суму майже 1, 4  млрд. грн.. З них за:  постачання газу та його розподіл 823 млн. грн.; теплопостачання, гарячу воду – 214 млн. грн..; водопостачання і водовідведення – 74 млн. грн.; електроенергію –151, 4 млн. грн..

   Це антисоціально та антигуманно.

   Позиція профспілок України – незмінна. Державна цінова політика в енергетичному  секторі має бути узгоджена з політикою у сфері доходів населення в цілому  та оплатою праці зокрема.

   Не можна перекладати на людські плечі невирішені проблеми економіки та бездарного господарювання в країні, які мають компетентно і ефективно розв’язувати урядовці.

    Ми вимагаємо від Верховної Ради та Кабінету Міністрів України:

 - переглянути встановлені Урядом ціни на природний газ та електроенергію для населення, забезпечивши їх доступність відповідно до  рівня реальних доходів громадян;

 -   встановити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги на період пандемії;

 -   забезпечити  підвищення розмірів основних державних соціальних стандартів та гарантій виходячи із фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Шановні урядовці!

      Ми закликаємо Вас з розумінням та відповідальністю віднестись до наших - фактично всенародних - вимог і в такий важкий для України час не допустити необґрунтованого підвищення цін і тарифів на енергоносії та житлово-комунальні послуги.

     За дорученням Президії Федерації професійних спілок Вінницької області

 

        Голова   Федерації

       профспілок області                              М. П. Колесник

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab