Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Антиконституційним законопроектам - НІ
 

     Сьогодні, 30 червня, о 10-ій години біля Будинку профспілок Вінницької області дано старт Всеукраїнській попереджувальній акції протесту у Вінницькій області.

    Керівництво ФПО та виконавчий апарат провели інформаційний флешмоб щодо антиконституційності та антинародності законопроектів ”Про працю” №2708 та щодо діяльності профспілок №2681.

    Мета акції - підтримка вимог Всеукраїнської попереджувальної акції протесту профспілок:

- зупинити подальше просування Урядом антисоціального закону про працю, який порушує права громадян;

- відкликати з Верховної Ради України антипрофспілковий депутатський законопроект №2681 від ”слуг народу”. Профсплікову реформу проводити лише за участі самих профспілок;

- вилучити з законопроекту №2275 статтю щодо позбавлення прав профспілок і роботодавців на рівне представництво інтересів застрахованих осіб у фондах соціального страхування;

- відкликати з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову за проведення антисоціальної політики та антигуманну позицію по відношенню до громадян України;

- відновити діяльність на робочих місцях і надати фінансову та матеріальну підтримку працівникам, які потерпають в умовах економічної кризи, викликаної поширенням коронавірусної інфекції. Ліквідувати заборгованість із заробітної плати;

- зберегти доступність та обсяг надання медичної допомоги населенню, припинивши закриття закладів охорони здоров’я, звільнення медпрацівників та забезпечивши їм гідну заробітну плату, безпечні умови праці в умовах пандемії COVID-19.

    До присутніх звернувся Голова Федерації профспілок області Микола Колесник, який зазначив, що правовий аналіз законопроекту ”Про працю” № 2708 свідчить про неконституційність його норм та спробу руйнації системи регулювання соціально-трудових відносин в Україні. Зазначений проект скасовує КЗпП, спеціальні закони, які регулюють соціально-трудові відносини, чим звужує права найманих працівників, фактично позбавляє їх профспілкового захисту.

    Також він наголосив, що Конституція України (ст. 36) гарантує громадянам право на об’єднання у професійні спілки з метою захисту своїх трудових і соціально-економічних прав та інтересів. Закликав членів профспілок та усіх працівників дати відсіч незаконним діям влади, зупинити знищення профспілок в Україні.

    Учасники флешмобу тримали в руках плакати з вимогами відкликати з Верховної Ради України:

-                    антиконституційні,

-                    антисоціальні,

-                    антипрофспілкові

                  законопроекти №2708, №2681!

    На завершення учасники акції символічно порвали антинародні законопроекти.

       Далі буде.

      Членські організації ФПО, практично в усіх велелюдних місцях м. Вінниці, проводять аналогічні інформаційні флешмоби, дотримуючись усіх карантинних обмежень.

     В ході акції роздавалися інформаційні листівки.

     За попередніми підрахунками понад 200 профактивістів взяли участь в акції.


 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab