Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Федерація профспілок області провела семінар фахівців членських організацій ФПО
 

   27 лютого п.р. Федерація профспілок  області провела щоквартальний семінар фахівців членських організацій ФПО з організаційних, соціально-економічних, гуманітарних, правових питань та питань легалізації праці.

   Відкрив та вів семінар Голова Федерації – Микола Колесник.

   Він поінформував присутніх про загрози, що несе запропонована Урядом лібералізація трудового законодавства, зазначив, що такі зміни законодавства про працю, про професійні спілки, соціальне страхування і соціальний діалог провокують до загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками і роботодавцями.

   Сьогодні рівень безробіття в Україні і області високий, відбувається масова  трудова міграція. З прийняттям закону «Про працю» вона лише посилиться. Мінімальні гарантії оплати праці у два-три рази нижчі за фактичний прожитковий мінімум. Мільярди заборгованості по виплатам зарплат в Україні, а в області мільйони. Щодо середньої зарплати, то українські працівники - на останньому місці в Європі.

  Проект урядового законопроекту «Про працю» не тільки не вирішує ці проблеми, а ще більше заганяє людей у глухий кут. Тепер мінімальна зарплата визначатиметься в межах Державного бюджету, який - у постійному дефіциті. Попередньою владою скасовано профілактичне санаторно-курортне лікування працівників. Якщо ж, нинішня влада  скасує 0,3 відсотка відрахувань на оздоровчу роботу, то доведеться попрощатися і з дитячим оздоровленням.

  В трудових колективах наростає тривога й обурення у зв’язку з економічними  і соціальними “реформами” Уряду, які проводяться поспіхом і без належного громадського обговорення, а у Верховній Раді йде мова навіть про те, щоб усунути профспілки від захисту трудових прав та інтересів працюючих, а також позбавити їх участі у соціальному діалозі як інституті упередження масштабних соціальних збурень. Професійні спілки, підкреслив Голова Федерації, не можуть допустити прийняття цих антисоціальних, антинародних законопроєктів, що порушують не тільки норми Конвенцій Міжнародної організації праці, які ратифіковані Україною, а й норми Конституції України.

  В роботі семінару взяв участь та виступив заступник начальника управління Держпраці у Вінницькій області – Володимир Боковець.

  Він звернув увагу присутніх що:

  - одним з пріоритетних напрямів діяльності Держпраці є запобігання використанню незадекларованої праці. Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей. Незадекларована праця не тільки обмежує можливості держави проводити сучасну соціальну політику у сферах освіти, охорони здоров’я, розвитку професійних навичок, зайнятості, соціального захисту та пенсійного забезпечення, вона створює недобросовісну конкуренцію щодо тих суб’єктів господарювання, які повністю забезпечують виконання зобов’язань щодо сплати податків, охорони праці і соціального забезпечення працівників. Окрім того, незадекларована праця дає роботодавцям необмежені можливості тиску на працівників.

 -  легалізація трудових відносин включає в себе, в основному, два аспекти: це легалізація зайнятості та легалізація заробітної плати;

 -    нелегальна зайнятість - це використання роботодавцями найманої робочої праці без належного оформлення трудових відносин, її ще називають «тіньовою» зайнятістю. Для цього роботодавцями крім традиційного використовуються й інші способи: це так звані стажування чи застосування випробувального терміну (належним чином не оформленого) або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час.

 -   При цьому роботодавці здебільшого трактують ці поняття на свій лад, переконуючи себе, що на цей період можна працівників офіційно не оформляти і безпідставно відтерміновують на деякий час укладення трудового договору.

   Слід знати, що прийняття на роботу працівників під виглядом стажування, без проведення відповідної оплати, є порушенням законодавства про працю і ознакою застосування примусової праці, використання якої заборонено ст. 43 Конституції України і нормами міжнародного права.

   Випробувальний термін згідно чинного законодавства може бути застосований роботодавцем тільки після офіційного працевлаштування найманої особи. Умова про випробування повинна бути обумовлена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу. Причому в період випробування на працівників також поширюється законодавство про працю.

  Головний правовий інспектор праці Апарату ФПО Вадим Шевчук виступив з інформацією про Міжнародні трудові стандарти .

  Він зауважив, що з розвитком світової економіки, економічної інтеграції та співробітництва різних країн виникла необхідність узгоджувати та узагальнювати трудові відносини, які складаються на національних ринках праці. Виконання цього завдання взяла на себе Міжнародна організація праці, яка в своїх Конвенціях і Рекомендаціях юридично закріпила норми трудових відносин як частину міжнародного права.

  Конвенції та Рекомендації МОП після ратифікації їх парламентами багатьох країн стали складовою частиною національного трудового права, яке регулює певні аспекти національного ринку праці.

  МОП налічує більше 180 країн-членів, сприяє дотриманню права людини, гармонійному соціально-економічному розвитку народів світу через запровадження та контроль за дотриманням міжнародних стандартів праці, технічне співробітництво.

   Головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО Ірина Степанець поінформувала присутніх про проблеми формування прожиткового мінімуму в Україні та  рівень і стан виплати заробітної плати працівникам області станом на 1 січня 2020 р.

    Вона повідомила що, наприкінці минулого року Міністерством соціальної політики було розроблено законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно державних соціальних стандартів і гарантій.

   Цим законопроектом планується ”відірвати” прожитковий мінімум від мінімальної зарплати, пенсії та інших гарантованих державою соціальних виплат, що фактично означає повний демонтаж напрацьованої в Україні за роки незалежності системи соціальних стандартів і гарантій.

  Спеціаліст з питань гуманітарної роботи Апарату ФПО – Світлана Демуцька поінформувала учасників про культурно-мистецькі та спортивно-масові  заходи ФПО на 2020 рік.

 Головний бухгалтер ФПО – Олена Дрозд надала інформацію про дохід за договором цивільно-правового характеру та про порядок видачі листків непрацездатності ФОП – лікарем.

  Головний спеціаліст з питань організаційної роботи Апарату ФПО – Аліна Трохименко ознайомила учасників семінару з результатами статистичної звітності за 2019 рік.

  Підвів підсумки семінару Голова Федерації профспілок області Микола Колесник.


 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab