Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Молодь обговорює проєкт закону "Про працю"
 

    По-діловому, конструктивно пройшло заняття Школи молодого профактивіста, в якому взяли участь Вадим Шевчук -  головний  правовий інспектор праці Апарату ФПО та Алла Толмачова - голова Молодіжної ради ФПО, голова обласної організації профспілки працівників  торгівлі.

   У  вступному слові заступник Голови Федерації профспілок області Світлана Анпольська наголосила  на важливості питань, які сьогодні виносяться на розгляд слухачів. Вона закцентувала увагу присутніх на тих головних загрозах, які  стоять перед профспілками, перед молоддю, від потенціалу  якої залежить майбутнє держави.

    Вадим Шевчук презентував запропонований Міністерством  розвитку економіки проєкт  Закону ”Про працю”, який розроблено та внесено до парламенту утаємничено від профспілок, роботодавців і працездатних громадян, в порушення Конституції України та чинного законодавства. Цей законопроект передбачає запровадження антисоціальної ідеології: мінімум трудових гарантій від держави, руйнується система законодавчого захисту трудових, соціальних та економічних прав і гарантій працівників, закривається захищена трудова перспектива  для молоді.

   Законопроєкт скасовує законодавче регулювання системи оплати праці та виплату індексації, дає право роботодавцю звільняти працівника без будь яких підстав, без згоди працівника збирати персональні дані до прийняття на роботу, встановлювати трудовим договором нефіксований робочий час, зменшувати оплату за роботу у нічний та понаднормовий час, вихідні і святкові дні.

   Проєкт Закону «Про працю» не відповідає Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практиці Європейського суду з прав людини, зазначив Вадим Шевчук.

    Профспілковий рух у сучасних умовах потребує лідерів нової формації, фахівців компетентних, відповідальних, здатних мислити неординарно, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення,  відмітила Алла Толмачова.  Голова Молодіжної ради наголосила, що прийняття законопроекту ”Про працю” буде мати катастрофічні наслідки для молоді - посилить трудову міграцію молоді до сусідніх країн, де законні гарантії захисту праці на порядок вищі.

    Заступник Голови Федерації профспілок області Світлана Анпольська, підсумовуючи виступи Вадима Шевчука та Алли Толмачової, відзначила важливість ролі молоді у процесі модернізації профспілок, пошуку можливостей подолання викликів, які сьогодні стоять перед профспілковим рухом. 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab