Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Мітинг на підтримку попереджувальної Всеукраїнської акції протесту
 

  30 січня 2020 року Федерація профспілок Вінницької області, в рамках Всеукраїнської акції протесту, провела мітинг,  з висуненням вимог про відхилення антинародних проектів законів ”Про працю”, соціальне забезпечення та профспілкову діяльність,  звільнення міністра економіки   Тимофія Милованова та відкликання з посади голови Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галину Третьякову.

  В центрі міста, на площі перед Федерацією профспілок області, зібралося понад тисячу спілчан, делегованих більш ніж від трьох тисяч первинних профспілкових організацій області.

  Профспілковий мітинг відкрив Голова Федерації профспілок області Микола Колесник, який висловив рішучий протест безпрецедентному наступу на трудові права працівників та профспілок, що несе запропонована Урядом лібералізація трудового законодавства. Він зазначив, що ці антинародні та антисоціальні законопроекти містять низку положень, які протирічать міжнародним нормам, Конституції України та національному законодавству, значно погіршуючи права трудящих та членів профспілок. Голова Федерації підкреслив, що в трудових колективах зростає обурення серед працівників намірами влади суттєво звузити їх трудові права.

  Правову оцінку законопроекту “Про працю” дав головний правовий інспектор праці Апарату ФПО Вадим Шевчук. Він закцентував увагу присутніх на головних загрозах, що несе даний законопроект. А саме: не відповідність задекларованій меті – створенню умов для легкого працевлаштування, комфортної праці та збільшення доходів працівників. Наголосив, що прийняття цього закону буде мати катастрофічні наслідки для працівників та української економіки, не сприятиме залученню іноземних інвестицій, зробить декваліфікацію підприємств незворотною, не поверне з-за кордону наших співгромадян. Навпаки, посилить трудову міграцію, особливо молоді до сусідніх країн, де законні гарантії захисту праці на порядок вищі.

  На мітингу  виступили:

- Тетяна Побережна - голова обласної організації профспілки працівників культури;

- Алла Рафал - голова обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства;

Сергій Пугачов - голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки;

- Володимир Ковальчук - голова єдиної профспілкової організації ТОВ ”Вінницький агрегатний завод”;

- Лілія Вергелес - заступник голови обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я;

-Дмитро Гнатеко - працівник Південно-Західної електро-енергетичної системи;

Денис Котов – журналіст профспілкового видання ”Захист праці”;

- Алла Толмачова - голова обласної організації профспілки працівників торгівлі, голова Молодіжної ради ФПО;

- Петро Соловей - голова міського комітету профспілки працівників освіти і науки.

  Усі виступаючі  відкрито підтримували вимоги профспілкового Віче та вимагали від Кабінету Міністрів України відкликання з Верховної Ради антинародних та антисоціальних законопроектів.

  Учасники мітингу заявили про свою готовність до боротьби за свої трудові і соціально-економічні права, закликали усіх спілчан бути готовими до більш радикальних акцій, аж до страйку.

  Одноголосно було ухвалено Резолюцію мітингу на підтримку Всеукраїнської акції протесту.

Резолюція мітингу в рамках всеукраїнської ”Хвилі гніву!”

30  січня п. р.

Доповнення до Резолюції

обласного профспілкового Віче 29.01.2020.

         1.З метою захисту прав та законних інтересів кожного працівника від реальної загрози запровадження ліберальним Законом Уряду рабської праці в Україні підтримуємо звернення СПО профспілок до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про визнання незаконними дії Кабінету Міністрів України в частині порушення Урядом визначених законами та Генеральною угодою на 2019-2021 роки процедур оприлюднення і погодження із СПО об'єднань профспілок проекту Закону України «Про працю».

        2.Враховуючи, що утаємничено від профспілок, роботодавців і працездатних громадян, в порушення Законів України, Про соціальний діалог, «Про Кабінет Міністрів України», домовленостей Генеральної Угоди, невідомо ким, розроблено, «сирий», «недолугий» законопроект про працю №2708 а Міністерством економіки, Кабінетом Міністрів його не виважено розглянуто та внесено до парламенту. Цим актом втричі скорочується кількість захисних норм, руйнується система законодавчого захисту трудових прав працівників, закривається захищена трудова перспектива для молоді.

         3.Звертаємось до Народних депутатів України з вимогою,   слугувати   народу,   а   не   олігархам та   не підтримувати і не голосувати за антинародні законопроекти.

         4. В разі не реагування на виконання владними структурами Резолюції Всеукраїнського віче професійних спілок на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці заявляємо про свою готовність та спроможність до боротьби за трудові і соціально - економічні права трудящих та членів їх сімей і закликаємо до ще більш активних дій ФПУ щодо відміни вказаних антинародних законопроектів. За необхідності провести довготривалу, широкомасштабну акцію протесту.

 


 


 


 

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab