Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / РЕЗОЛЮЦІЯ Віче профспілок Вінницької області на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці
 

РЕЗОЛЮЦІЯ

Віче профспілок Вінницької області

на захист трудових і соціально-економічних прав людини праці

    Ми, учасники Профспілкового віче,  представники понад 3 тисяч первинних профспілкових організацій, які делеговані від 200 тис. членів професійних спілок Вінницької області висловлюємо тривогу й обурення трудових колективів підприємств, установ і організацій різних сфер економіки і форм власності у зв’язку з економічними і соціальними «реформами» нового Уряду, які проводяться поспіхом і без належного громадського обговорення.

   Утаємничено від профспілок, роботодавців і працездатних громадян, в порушення Законів України “Про Кабінет Міністрів України”, “Про соціальний діалог”, домовленостей Генеральної Угоди, Урядом розроблено і внесено до парламенту ряд законопроєктів, якими втричі скорочується кількість захисних норм, руйнується система законодавчого захисту трудових, соціальних та економічних прав та гарантій працівників, закривається захищена трудова перспектива для молоді.

  Цим законом запроваджується антисоціальна ідеологія: мінімум трудових гарантій від держави, кожен працівник має сам домовлятись з роботодавцем про свої трудові права, заробітну плату, умови праці.

   Водночас урядовці намагаються усунути від захисту прав працюючих професійні спілки. Соціальний діалог, як механізм врегулювання та досягнення балансу інтересів сторін трудових відносин просто ігнорується.

   Віче профспілок зазначає, що так звана «трудова реформа» це грубе порушення трудових прав людини, руйнування збалансованої законодавчої системи трудових прав і гарантій, ігнорування норм Конституції і трудового законодавства України, європейського і міжнародного права.

  Такі зміни законодавства про працю, про професійні спілки, соціальне страхування і соціальний діалог провокують загострення ситуації в суспільстві, протистояння між працівниками і роботодавцями, змушують профспілки вдаватися до різних форм протестних дій, аж до страйку.

   Висловлюємо рішуче  НІ наступу на права людини найманої праці та знищенню профспілок України.

  Підтримуємо вимоги Всеукраїнського профспілкового віче щодо звільнення Міністра економіки Милованова Т.С.  та у голови комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Третьякової Г.М. за їхні ініціативи та рішення, які спрямовані на розвал економіки і системи соціального захисту працюючих, перешкоджають законній діяльності профспілок, провокують загострення протистояння в суспільстві.

  Ми вимагаємо від Кабінету Міністрів України:

   Терміново відкликати з Верховної Ради антинародні та антисоціальні законопроекти реєстраційні № 2275; 2681; 2708, які направлені на захист інтересів олігархів і транснаціональних корпорацій та виступають проти працівників і профспілок.

  Невідкладно розпочати роботу над справедливою трудовою реформою у форматі тристороннього соціального діалогу у відповідності до Конституції України і чинного законодавства  та  міжнародних зобов’язань держави щодо євроінтеграційного курсу та за участю експертів Міжнародної організації праці.

  Звертаємось до народних депутатів України з пропозицією не підтримувати і не голосувати за антинародні законопроекти №№ 2275; 2681; 2708.

  Закликаємо наших соціальних партнерів – органи виконавчої влади і місцевого самоврядування та організації роботодавців області, депутатів місцевих рад  усіх рівнів підтримати резолюцію профспілкового Віче і вимагати від  Кабінету Міністрів України відкликати з Верховної Ради антинародні та антисоціальні законопроекти і провести справедливу трудову реформу за участі  всеукраїнських репрезентативних об’єднань профспілок і роботодавців у повній відповідності до Конституції та чинного законодавства України.

   Заявляємо про свою готовність та спроможність до боротьби за трудові і соціально-економічні права трудящих та членів їх сімей, вжиття різних форм протестних дій, аж до організації страйків.

  Районним, міським і первинним профспілковим організаціям:

- невідкладно провести обговорення ситуації та розгорнути інформаційну кампанію щодо посилення наступу на трудові, соціальні і профспілкові права  в трудових колективах підприємств, організацій та установ;

- проводити підготовчу  роботу серед профактиву та членів профспілок до організації проведення, участі в акціях протесту та громадянського спротиву.

- організувати звернення до депутатів Верховної ради від Вінниччини, територіальних органів виконавчої влади і місцевого самоврядування,  депутатів місцевих рад і ОТГ  про підтримку наших справедливих вимог.

   Віче звертається до усіх небайдужих громадян, молоді, громадських організацій області з закликом підтримати професійні спілки, висловити єдину позицію громадянського суспільства проти намірів влади знищити принципи демократії, обмежити конституційні права громадян на гідну працю та участь в профспілках для захисту своїх трудових прав.

    Якщо не захистимо трудові права сьогодні, завтра на українців чекатиме повне безправ’я!

Схвалено учасниками Віче профспілок

Вінницької області

29 січня 2020 року.

                                                                                                                                                                                         м.Вінниця

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab