Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Відбувся круглий стіл«Співпраця профспілок з управлінням Держпраці у Вінницькій області – гарантія забезпечення трудових прав працівників».
 

    Федерація профспілок області 27 листопада п.р. провела круглий стіл з порядком денним:  Співпраця профспілок  з управлінням Держпраці у Вінницькій області – гарантія забезпечення трудових прав працівників». 

  Відкрив та вів зустріч Голова Федерації профспілок області –  Микола Колесник.

  В  заході  взяли участь: начальник управління Держпраці у  Вінницькій області Володимир Марунько, керівники членських організацій Федерації профспілок області; голови первинних профспілкових організацій, фахівці профспілкових організацій, працівники управління Держпраці у  Вінницькій області.

   В ході зустрічі  учасники присутні відзначали наявність у сфері трудових відносин численних  порушень соціально-економічних і трудових прав найманих працівників з боку роботодавців, які призводять до посилення соціальної напруги та поширення протестних настроїв в трудових колективах.

  Переважну більшість порушень норм законодавства про працю складають порушення з оплати праці, зміни істотних умов праці, надання часу для відпочинку, робочого часу, звільнення та переведення працівників.

  Учасники круглого столу висловили стурбованість намаганнями органів центральної влади,  з метою нібито створення сприятливих умов для бізнесу, але в супереч ратифікованих Україною Конвенцій Міжнародної організації праці  пропонують лібералізувати трудові відносин, обмежити повноважень Державної служби з питань праці на перевірку дотримання роботодавцямитрудовогозаконодавства, констатували - бізнес має розвиватися на принципах законності та рівності між працівником та роботодавцем, а відповідальність за порушення трудового законодавства про працю має бути невідвортньою.

  Реформування трудового законодавства має відбуватися на засадах  дотримання вже встановлених соціальних стандартів у сфері праці  і при прийнятті нових законів не допущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод працюючих. Виступаючі наголосили на необхідності підвищення  ефективності співпраці сторін соціального діалогу у сфері забезпечення трудових, соціально-економічних прав працюючих

   Учасники  круглого столу схвалили рекомендації, якими передбачається посилення  співпраці забезпечення збереження  трудових, соціально – економічних прав та інтересів працюючих, а також ухвалили  звернення до парламенту та уряду в якому рекомендують прийняти новий  Трудовий кодекс  лише після опрацювання та схвалення його сторонами соціального діалогу.

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab