Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Об'єднанню профспілок Вінниччини -100 років
 

    17 жовтня 2019 року  у Будинку профспілок відбулося урочисте засідання Ради Федерації профспілок області присвячене 100-річчю утворення об’єднання профспілок Вінниччини.

    В урочистостях взяли участь: заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко,  Президент ПрАТ  ”Укрпрофтур” - Сергій Стрілець, голова Федерації профспілок Хмельницької області Геннадій Харковський, Вінницький міський Голова Сергій Моргунов, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр  Крученюк, заступник голови  обласної Ради Михайло Кременюк, голова організації роботодавців м. Вінниці, генеральний директор групи компаній ”Вінницький агрегатний завод” Олександр Заброцький, начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько, начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Олена Корчака, голова облспоживспілки Василь Подолян, директор Вінницької дирекції АТ ”Укрпошта” Володимир Шаловінський, начальник відділення Національної служби посередництва і примирення у Вінницькій області Богдан Мусієнко, заступник начальника управління Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Віталій Яворський, в.о. начальника управління культури і мистецтв облдержадміністрації Валентина Троян, а також керівники обласних організацій галузевих профспілок, голови районних координаційних рад голів профкомітетів, профспілковий актив області, ветерани профспілкового руху, представники молодіжних рад членських організацій ФПО, засоби масової інформації.


     Урочистості розпочалися з покладання квітів до меморіальної дошки колишньому Голові облпрофради, Герою Соціалістичної Праці П.М. Лук’янчикову.

     Засідання Ради відкрив Голова Федерації профспілок області Микола Колесник, який привітав усіх присутніх із 100-річним ювілеєм утворення об’єднання профспілок Вінниччини. Він зазначив, що об’єднання профспілок  пройшло непростий історичний шлях свого розвитку в мінливих суспільно-політичних та соціально-економічних умовах. Незважаючи на нелегкі часи і труднощі, об’єднання змогло зберегти свою організаційну структуру та ствердитися, як найчисельніша громадська організація області, яка об’єднує 18 обласних організацій галузевих профспілок і одну обласну профспілку. В складі членських організацій 6 міських, 133 районних організацій профспілок, біля 3 тисяч первинних профорганізацій. Найчисельнішими є галузеві організації профспілок працівників: освіти і науки, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, працівників державних установ, культури.

     За активної участі профспілок в області вдалося вибудувати сучасну систему соціального діалогу, рівноправними учасниками якої є профспілки, роботодавці, органи державної влади.

     Профспілки Вінниччини спрямовували свою роботу на захист законних прав спілчан на працю, гідну заробітну плату, безпечні  умови праці.

   Микола Колесник висловив щиру подяку ветеранам профспілкового руху за відданість профспілкам та активну громадянську позицію, за те, що вони своєю невтомною працею закладали підвалини діяльності сучасних профспілок.

  “Відзначення сторічного ювілею - це не просто данина історичному минулому нашого профоб’єднання, але й урок детального аналізу наших надбань та визначення стратегії діяльності на майбутнє. Федерація профспілок області має унікальну, складну і разом з тим прекрасну історію свого створення, становлення і розвитку.    Багаторічний досвід, накопичений нашим профоб’єднанням, переконує, що переживши разом із вінничанами усі зміни в суспільно-політичному устрої, війни та соціальні потрясіння, профспілкові організації нашого краю адекватно реагували на виклики часу і намагалися чесно виконувати свою місію захисників трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх спілчан”, - зазначив Голова Федерації.

  З нагоди ювілею профспілкове Об’єднання привітали та вручили нагороди Вінницький міський Голова Сергій Моргунов, заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Крученюк, заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк та народний депутат України VIII скликання, постійний представник Ради Федерації профспілок області у Верховній Раді VIII скликання Сергій Кудлаєнко.

     Сергій Моргунов у своєму виступі привітав учасників урочистого зібрання з 100- річним ювілеєм утворення об’єднання профспілок Вінниччини. Зазначив, що профспілки Вінниччини пройшли славний і непростий шлях в 100 років, про що ми усі дізналися з екскурсу в історію профспілкового руху на Поділлі. В різні часи у профспілках Вінниччини працювали роботящі, віддані своїй справі люди, які є патріотами рідного краю. Ці люди творили історію не тільки Федерації, але й історію регіону і нашого чудового міста. І сьогодні, профспілки Вінниччини,  є потужною громадською організацією, яка прикладає багато зусиль у справі захисту прав та інтересів своїх спілчан, людей праці. Зазначив, що багато складних питань, насамперед щодо гідної оплати праці, створення нових та збереження існуючих робочих місць вирішуються засобами соціального діалогу, а не шляхом суперечок та протистоянь. І це дає свої позитивні результати  на користь усієї громади.

    Олександр Крученюк, вітаючи присутніх, підкреслив, що профспілки Вінниччини завжди докладали чимало зусиль в питаннях захисту законних прав спілчан на працю, гідну заробітну плату, безпечні умови праці.

    ”Ваше основне гасло – єдність, справедливість, солідарність є яскравим прикладом конструктивної роботи по відстоюванню інтересів простих людей праці. Я глибоко переконаний, що і в наступному столітті своєї діяльності ви будете брати активну участь у розбудові Вінницької області і слугувати  прикладом єдності та цілеспрямованості”, - зазначив заступник голови ОДА.

   Михайло Кременюк висловив щиру подяку активістам профспілкового руху за активну громадську позицію та невтомну працю і побажав успіхів у роботі та добробуту.

  Профспілковий актив Вінниччини привітали керівники Федерації профспілок України Володимир Саєнко, Сергій  Стрілець, які за дорученням Голови ФПУ вручили Почесні грамоти та відзнаки ФПУ.

 Вітаючи учасників урочистого засідання, заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко відзначив, що об’єднання профспілок Вінницької області по праву займає одне з провідних місць серед територіальних профоб’єднань в питаннях захисту членів профспілок. Підкреслив, що на сучасному етапі головне завдання профспілок – це боротьба за гідний рівень оплати праці, який би дав змогу самореалізації в новому суспільстві кожному члену вашого профспілкового об’єднання.

”Переконаний, що наша спільна боротьба сприятиме єдності профспілкового руху, утвердженню солідарності та справедливості, добра та поваги до людини праці, становленню сильної, соціальної, правової і демократичної України, - зазначив заступник Голови Федерації профспілок України Володимир Саєнко”.

Голова ФПО Микола Колесник вручив профспілковим активістам області відзнаки Федерації профспілок області.

Учасників урочистого зібрання привітали  аматорські творчі колективи профспілок області.

                                                                                                                             

                                                                                                                                         Президія Федерації профспілок області 

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab