Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Робоча зустріч соціальних партнерів
 

 

    30 вересня 2019 р. в приміщенні Федерації профспілок області відбулася робоча зустріч членів Президії ФПО із Головою Вінницької обласної державної адміністрації Владиславом Скальським.

     Відкриваючи зустріч, Голова Федерації профспілок області Микола Колесник окреслив проблеми та завдання, які стоять сьогодні перед профспілками області. Він наголосив, що основними напрямками діяльності Федерації профспілок області є захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів людей найманої праці. Важливим напрямком діяльності є представництво інтересів членських організацій ФПО у ФПУ та в органах державної влади і місцевого самоврядування; домагання від органів державної влади та місцевого самоврядування, роботодавців та їх об’єднань проведення економічної і соціальної політики, яка б забезпечувала ефективний розвиток виробництва і достатній жаттєвий рівень членів профспілок.

 У пошуках непростих рішень при проведенні масштабних соціально-економічних реформ, важливо безумовне дотримання принципів гідної праці, вирішення стратегічних завдань у таких сферах, як соціальний діалог, ефективна зайнятість, бюджетна політика, гідний соціальних захист працюючих.

  Профспілки Вінниччини переконані - тільки цивілізований соціальний діалог європейського зразку допоможе збалансувати інтереси сторін соціального діалогу, відновити економічне зростання і створити нову економіку, в якій на першому плані постануть люди, підвищення їх добробуту. Ми маємо в області гарний досвід розвитку соціального діалогу на основі трипартизму і в подальшому усі гострі проблеми пропонуємо вирішувати передусім шляхом переговорів та домовленостей.

  Голова обласної державної адміністрації Владислав Скальський зазначив, що Вінниччина є одним з лідерів за темпами економічного зростання серед регіонів України. Середня заробітна плата в області за 7 місяців поточного року зросла на 21% - це найвищі темпи зростання  по країні.  Одним з головних завдань влади сьогодні є створення нових робочих місць шляхом залучення інвестицій та відкриття нових виробництв.

  Також він наголосив, що дуже великою проблемою є втрата талантів - молоді. І ми повинні докласти усіх можливих зусиль, щоб молодь залишалася в країні.

   Очільник регіону підкреслив, що в Європі формулою успіху є освіта протягом всього життя. І ми також повинні це враховувати. З часом будуть з’являтися нові професії, тому людина має вчитися все життя. Головними принципами Євросоюзу є: верховенство права, демократичні цінності, права людини. Якщо ми говоримо про діяльність профспілок, то це дуже поруч: якраз місією профспілок є забезпечення європейських принципів, виконання вимог законодавства України, розуміння викликів, які стоять перед її економікою. І ми разом повинні працювати саме в цьому напрямку.

   Під час зустрічі точилась відверта розмова про індустріальну революцію і демографічну ситуацію, про новий адміністративно-територіальний поділ, модернізацію промисловості і дохідність сільського господарства в розрізі збереження вже існуючих та створення нових робочих місць в області.

   У своїх виступах учасники зустрічі - керівники членських організацій ФПО говорили про існуючі проблеми у сфері захисту прав та інтересів працюючих, про необхідність збереження трудового потенціалу області.

   Учасники зустрічі обмінялися інформацією та висловили своє бачення вирішення нагальних проблем.

    Для довідки:

  Як результат співпраці між ФПО, облдержадміністрацією, обласною Радою та об’єднанням роботодавців,з початку 2019 року в області:

  • створено 9886 нових робочих місць (з них: 2533 у юридичних осіб та 7353 у фізичних осіб);
  • зареєстровано 7000 колективних договорів, якими охоплено більше 250 тисяч працівників;
  • додатково легалізовано працю 4114 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становить понад 7,2 млн. грн.

  За аналогічний період 2018 року в області було виявлено 1602 осіб, загальна сума донарахованих податків до бюджету становила 3,4млн. грн.

  • у 2019 році в регіоні продовжується позитивна тенденція щодо зростання рівня доходів населення.

   Середньомісячна заробітна плата за липень становить 10278 грн (приріст середньомісячної заробітної плати за липень 2019 року до відповідного періоду 2018 року складає 25%).

   За рівнем середньомісячної заробітної плати область займає 7 місце серед регіонів України.

 

 

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab