Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Федерація профспілок області провела засідання Президії
 

     16 вересня 2019 року відбулось засідання Президії Федерації профспілок області з порядком денним:

- ”Про роботу  членських організацій ФПО  щодо забезпечення повної продуктивної зайнятості працюючих та збереження робочих місць”;

    Відкрив та вів засідання Президії Голова Федерації профспілок області  Микола Колесник.

    В засіданні взяли участь: члени Президії Федерації профспілок області, Володимир Марунько - начальник управління Держпраці у Вінницькій області ,   Інна Курдеша - начальник відділу соціально-трудових відносин Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, працівники Апарату ФПО.

    З інформацією Про роботу  членських організацій ФПО  щодо забезпечення повної продуктивної зайнятості працюючих та збереження робочих місць виступила Ірина Степанець - головний спеціаліст з питань соціально-економічної роботи Апарату ФПО.

   В обговоренні виступили:

   Þ    Сергій Пугачов - заступник Голови ФПО, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки;

  Þ    Іван Лєта перший заступник Голови ФПО, голова обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я;

  Þ    Неоніла Чайковська - заступник голови профкому Центру професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці;

  Þ    Володимир Марунько начальник управління Держпраці у Вінницькій області.

       Голова Федерації профспілок області - Микола Колесник підвів підсумки обговорення і наголосив, що членськими організаціями ФПО здійснюється послідовна робота по реалізації прав спілчан на працю та соціальний захист від безробіття. З метою збереження і розвитку трудового потенціалу Федерацією профспілок укладено Угоду про співпрацю з обласним Центром зайнятості, активно використовується механізм колективних договорів та угод різного рівня. Рішення про скорочення чисельності працюючих узгоджуються з профкомами підприємств, установ та організацій усіх сфер економіки області. Здійснюється громадський контроль за дотриманням законодавства про зайнятість населення. Мають місце деякі позитивні зрушення на ринку праці. Так, у 2018 році в області створено 19970 нових робочих місць, що на 60% більше ніж у 2017 р. На 7% зменшилася кількість безробітних серед молоді. Голова Федерації також зауважив, що проблемою у сфері зайнятості є неухильне скорочення чисельності трудових ресурсів. Так, середньооблікова кількість штатних працівників за I-е півріччя 2019 р. становила 258,0 тис. осіб і має стійку тенденцію до зменшення кожного року. Так, за останні 2,5 роки вона скоротилася на 11 тис. осіб. Це велика соціальна проблема, яка потребує глибокого аналізу і вирішення. Стримує зростання зайнятості і невисока якість частини існуючих та створюваних робочих місць. Вкрай обмеженими залишаються можливості сільського населення одержати роботу, особливо гостро стоїть проблема забезпечення молоді першим робочим місцем. Нагальним завданням є усунення існуючих диспропорцій між ринком праці та ринком освітніх послуг. Профспілки налаштовані рішуче і будуть стежити за тим, аби структурні реформи в економіці призводили не до скорочень та звільнень, а відкривали нові можливості для зайнятості на високотехнологічних робочих місцях.

    У своєму виступі начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько поїнформував присутніх про здобутки у сфері легалізації праці. У 2018 році в області вдалося легалізувати працю 7583 осіб, (що втричі більше ніж у 2017 році), завдяки чому загальна сума донарахованих податків до бюджету становила 16,0 млн. грн. А з початку поточного року легалізовано працю 4114 осіб - до бюджету додатково надійшло 7,3 млн. грн. Він зазначив, що на підприємствах, організаціях та установах області, де діють профспілкові організації, люди працюють легально.

  Президія ухвалила відповідну постанову.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab