Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Відбулось пленарне засідання Ради Федерації профспілок області
 

      12 грудня 2018 року відбулось VI пленарне засідання Ради Федерації профспілок області з порядком денним:

- ”Про роботу ФПО та її членських організацій щодо підвищення рівня та своєчасної виплати працюючим заробітної плати”;

- Про бюджет ФПО на 2019 рік;

- ”Про відзначення 100-річчя створення об’єднання  профспілок Вінниччини”.

     Відкрив та вів засідання Ради Голова Федерації профспілок області Микола Колесник.

    В засіданні взяли участь: члени Ради Федерації, керівники членських організацій ФПО, заступник Голови Федерації профспілок України Олександр Шубін, начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько, виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців Леонід Антонюк,   голови районних координаційних рад голів профкомітетів, заступники керівників членських організацій ФПО, голови профспілкових комітетів, члени Молодіжної ради ФПО, працівники Апарату ФПО,  представники ЗМІ.

    З доповіддю Про роботу ФПО та її членських організацій щодо підвищення рівня та своєчасної виплати працюючим заробітної плати” виступив заступник Голови ФПО Володимир Слободянюк.

      В обговоренні виступили:

Þ    Галина Собко – голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери;

Þ    Олександр Сільницький – заступник голови обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства;

Þ    Володимир Марунько - начальник управління Держпраці у Вінницькій області;

Þ    Олександр Шубін – заступник Голови Федерації профспілок України;

    Голова Федерації профспілок області - Микола Колесник підвів підсумки обговорення і наголосив, що ситуація в державі потребує критичного аналізу нашої роботи на її відповідність сучасним очікуванням членів профспілок та викликам часу. Головне завдання профспілок – зробити так, щоб праця для трудівника нарешті стала рентабельною. Тобто такою, яка б дала можливість не тільки відтворити свою робочу силу, але й належно утримувати свою сім’ю і не звертатися за допомогою до держави. Це вимога часу, вимога економіки.

    В надскладних умовах сьогодення необхідно повною мірою використовувати можливості колективних договорів та угод для захисту законних прав та інтересів членів профспілок, перш за все у сфері оплати праці.

   Зауважив, що профспілки підтримують реформи, розуміючи їх необхідність для країни. І першим кроком на цьому шляху має бути реформування системи оплати праці. Саме гідна праця та створення умов для повного запровадження в Україні її принципів мають бути в центрі уваги усіх сторін соціального діалогу з метою відновлення економічного зростання і побудови сильної процвітаючої країни.

    У своєму виступі заступник Голови ФПУ Олександр Шубін розповів про роботу Федерації профспілок України у сфері оплати праці у 2018 році. Зазначив, що питання рівня заробітної плати є ключовим для профспілок.  Однією з головних вимог профспілок під час проведення Всеукраїнської акції протесту 17 жовтня п.р. було встановлення державних соціальних стандартів та гарантій у Держбюджеті на 2019 рік у розмірі, запропонованому профспілками, а саме: прожиткового мінімуму для працездатних осіб - на рівні 5167 грн.; мінімальної зарплати - не нижче 7700 грн. На жаль профспілкові пропозиції не були враховані.

    Він також поінформував про стан переговорів щодо укладання нової Генеральної угоди, де головними є питання оплати праці. Саме Генеральна угода має бути імпульсом для соціального діалогу.

   Акцентував увагу присутніх, що саме гідна праця та створення умов для повного запровадження в Україні її принципів мають бути в центрі уваги політики й дій влади з метою відновлення економічного зростання і створення нової економіки, в якій на першому плані постануть люди і створення робочих місць.

   В свою чергу, начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько поінформував про роботу управління по забезпеченню дотримання законодавства про працю на території області. В рамках інформаційно-роз’яснювальної роботи, в усіх районах області було проведено зустрічі в трудових колективах. Особливу увагу приділив питанню легалізації заробітних плат.  В результаті спільних з профспілками перевірок, на 01 грудня п.р. виявлено 100 неоформлених працівників, накладено штрафи на роботодавців. В. Марунько відмітив, що у 2018 році в області зафіксовано зменшення нещасних випадків на виробництві із смертельними наслідками, але в той же час, спостерігається зростання травматизму в 1,5 рази.

   Рада ухвалила відповідну  постанову з обговорюваного питання.

 

 

 

 

 

 

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab