Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Відбулось засідання Президії Федерації профспілок області
 

    01 жовтня п.р. відбулось засідання Президії Федерації профспілок області з порядком денним: Про стан охорони праці і техніки безпеки на виробництвах області та заходи щодо їх поліпшення”.

     В засіданні Президії ФПО взяли участь Володимир Боковець заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області, Віталій  Яворський - заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області, члени Президії, керівники членських організацій ФПО, фахівці Апарату ФПО.  

     Відкрив та вів зустріч Голова Федерації профспілок області –  Микола  Колесник.

     З  інформацією:

- Про стан охорони праці і техніки безпеки на виробництвах області та заходи щодо їх поліпшення” виступив Вадим Шевчук - головний правовий інспектор праці Апарату ФПО.

     В обговоренні даного питання взяли участь: 

  -    Володимир Боковець заступник начальника Управління Держпраці у Вінницькій області;, 

       -Віталій  Яворський - заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області;

  • Іван Івацко – голова голова обласної організації профспілки працівників лісового господарства
  • Євгеній Навроцький – голова обласної організації Електропрофспілки
  • Степан  Нешик – голова обласної організації профспілки працівників АПК

      Голова Федерації профспілок області – Микола Колесник підвів підсумки обговорення, наголосивши, що одним із важливих напрямків соціальної політики профспілок є турбота про належні, безпечні і здорові умови праці працюючих.

      А тому питання охорони праці надзвичайно актуальне в плані практичної реалізації Закону ”Про охорону праці”, який проголосив основні принципи державної політики в галузі праці – це пріоритет життя: здоров’я працівників, комплексне вирішення завдань охорони праці, а також права та повноваження профспілок усіх рівнів з даних питань.

     З метою посилення громадського контролю за станом охорони праці, поліпшення умов праці та промислової безпеки на підприємствах області, питання охорони праці систематично розглядаються на засіданнях Президії ФПО, обласних, районних, міських та первинних профспілкових організацій. ФПО та її членські організації, з  метою  попередження   порушень трудових прав спілчан,  здійснюють  заходи  щодо  підвищення  правової  освіти профактиву  шляхом  проведення  семінарів,  лекцій,  круглих  столів, публікацій  та виступів у  засобах  масової  інформації  з  актуальних  питань  трудового  законодавства.

     Значну роль в питаннях охорони праці відіграють колективні договори, які діють на підприємствах, організація та установах області, де в розділі «Охорона праці» відображаються питання безпеки, гігієни праці та виробничого середовища,  атестації робочих місць, співробітництва з роботодавцями у справі створення здорових і безпечних умов праці, безумовного виконання кожним працівником вимог безпеки.

      Представники профспілкових комітетів беруть активну участь   у відповідних комісіях, зокрема з розслідування нещасних випадків і профзахворювань, приймання в експлуатацію виробничих об’єктів, перевірки знань з охорони праці, обстеження умов і безпеки праці  тощо, а також  забезпечення ефективного громадського контролю за станом охорони праці і додержанням вимог законодавства з цих питань на підприємстві.

     Президія ухвалила відповідну постанову.

 

 

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab