Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / В приміщенні Федерації профспілок області відбулось урочисте засідання з нагоди Дня охорони праці
 

   27 квітня 2018 року у приміщенні Федерації профспілок Вінницької області відбулось урочисте засідання з нагоди Дня охорони праці, під час якого нагороди отримали переможці регіонального етапу конкурсу «Охорона праці очима дітей» та грамоти і подяки кращі працівники служб охорони праці підприємств області.

   У засіданні взяли участь Голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник, заступник начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  від  нещасних  випадків на виробництві та професійних захворювань України у Вінницькій області Віталій Яворський, фахівці Управління Держпраці у Вінницькій області, представники обласних управлінь, установ та організацій, профспілкових органів, спеціалісти служб охорони праці підприємств області.

   Відкриваючи урочисте зібрання, начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько наголосив, що за рекомендацією МОП відзначення Дня охорони праці у 2018 році проходить під гаслом «Захищене і здорове покоління».

   За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15- 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15 відсотків робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40 відсотків вищий, ніж серед працівників старше 24 років.

   В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави.

   Голова Федерації профспілок Вінницької області Микола Колесник наголосив, що Законом України "Про охорону праці" на профспілки покладено чимало повноважень у галузі охорони праці, виконання яких вони здійснюють через свої виборні органи та представників. Головною метою і завданням представників профспілок є захист прав та законних інтересів працівників у сфері охорони праці, надання їм практичної допомоги у вирішенні цих питань.

   Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

   Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді та забезпечувати захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього робочого потенціалу країни.

   Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць.

  Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу, щодо підвищення правової обізнаності.

   За особистий внесок у реалізації державної політики в галузі охорони праці, зразкове виконання службових обов’язків, високі показники в роботі та з нагоди відзначення Дня охорони праці грамотами та подяками Управління Держпраці, Федерації профспілок області, Фонду соціального страхування  від  нещасних  випадків на виробництві та Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації відзначено 50 керівників підприємств та спеціалістів служб охорони праці.

  У ході засідання також нагороджено грамотами, подарунками та сертифікатами на придбання канцелярських товарів переможців регіонального етапу конкурсу «Охорона праці очима дітей»:

  у першій віковій групі (від 6 до 10 років):

1. Лендя Віліна, 2009 р.н., ЗОШ І-ІІІ ст., с. Мізяківські Хутори Вінницького району;

2. Абрамян Ніка, 2008 р.н., ЗОШ І-ІІІ ст. №32 Вінницької міської ради;

3. Свята Роксолана Андріївна, 2009 р.н., ЗОШ І-ІІІ ст. с. Пеньківка, Літинського району.

  у другій  віковій групі (від 11 до 14 років):

1. Бондар Софія, 2005 р.н., КЗ ЗОШ І-ІІІ ст. №11 Вінницької міської ради;

2. Чорнокозинська Дар’я, 2007 р.н., НВК ЗОШ І-ІІІ ст №1, м. Бершадь;

3. Лавренчук Інна, 2005 р.н., НВК Станіславчицька ЗОШ І-ІІІ ст. Жмеринського району.

  у третій  віковій групі (від 15 до 18 років):

1. Писарук Дар’я, 2003 р.н., ФМГ №17 Вінницької міської ради;

2. Чернявська Олександра, 2001 р.н., ЗОШ І-ІІІ ст. №20, Вінницької міської ради;

3. Паламарчук Андрій, 2000 р.н., Центр дитячої та юнацької творчості, м. Вінниця.

 

 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab