Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Федерація профспілок області провела круглий стіл "Громадський контроль та державний нагляд - гарантія забезпечення прав і захисту працюючих "
 

   Федерація профспілок області 08 лютого п. року провела круглий стіл з порядком денним: Громадський контроль та державний нагляд – гарантія забезпечення прав і захисту працюючих.

   Відкрив та вів круглий стіл Микола Колесник - Голова Федерації профспілок області.

   В круглому столі взяли участь: Володимир Марунько - начальник Управління Держпраці у  Вінницькій області; Михайло Олійник - начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області; Олена Корчака - начальник Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області; Богдан Мусієнко - в.о. начальника відділення Національної служби посередництва і примирення у Вінницькій   області; керівники членських організацій Федерації профспілок області; голови первинних профспілкових організацій,  фахівці профспілкових організацій.

    В ході зустрічі  учасники круглого столу “Громадський контроль та державний нагляд - гарантія забезпечення прав і захисту працюючих”, відзначали наявність у сфері трудових відносин численних  порушень соціально-економічних і трудових прав найманих працівників з боку роботодавців, які призводять до посилення соціальної напруги та поширення протестних настроїв в трудових колективах.

    Переважну більшість порушень норм законодавства про працю складають порушення з оплати праці, зміни істотних умов праці, надання часу для відпочинку, робочого часу, звільнення та переведення працівників.

    Учасники круглого столу вважають за необхідне підвищення ефективності громадського контролю та посилення державного нагляду за додержанням законодавства про працю з метою забезпечення трудових, соціально-економічних прав працюючих, недопущення та відновлення порушених прав.

     За результатами обговорення були прийняті Рекомендації.

Рекомендації круглого столу

«Громадський контроль та державний нагляд - гарантія забезпечення і захисту прав працюючих»

    Учасники «круглого столу» відзначають наявність у сфері трудових відносин численних  порушень соціально-економічних і трудових прав найманих працівників з боку роботодавців, які призводять до посилення соціальної напруги та поширення протестних настроїв в трудових колективах.

    Переважну більшість порушень норм законодавства про працю складають порушення з оплати та зміни істотних умов праці, надання часу для відпочинку та режиму робочого часу, вивільнення працівників.

   Учасники круглого столу стверджують, що громадський контроль та державний нагляд ще малоефективно впливають на забезпечення трудових, соціально-економічних прав найманих працівників.

   Висловлюють стурбованість намаганнями органів централь-ної влади,  всупереч ратифікованих Україною Конвенцій Міжна-родної організації праці,  обмежити повноваження Державної служби з питань праці на перевірку дотримання трудового законодавства роботодавцями.

   Учасники круглого столу переконані - бізнес повинен бути соціально відповідальним та розвиватись на принципах законності, а покарання за порушення трудового законодавства має бути невідворотнім.

   Реформування трудового законодавства має відбуватися на засадах  встановлення справедливих соціальних стандартів у сфері праці  і недопущення звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод працюючих.

   Учасники круглого столу вважають ефективну співпрацю Сторін соціального діалогу у сфері трудових відносин запорукою забезпечення трудових, соціально-економічних прав, попередження та відновлення порушених прав найманих працівників.

    Учасники круглого столу рекомендують:

  1. 1. Сторонам соціального діалогу забезпечувати оперативний обмін інформацією про виявлені випадки порушень прав працівників, виникнення колективних трудових спорів, конфліктів, тощо.
  2. 2. Членським організаціям ФПО:

     2.1 вживати заходів щодо підвищення ефективності навчання профактиву з питань правового захисту працюючих;

     2.2 залучати до проведення семінарів, нарад, інформаційних зустрічей з профактивом фахівців сторін соціального діалогу;

    2.3 оперативно інформувати  ФПО та органи Державної служби з питань праці про виявлені порушення прав працюючих;

    2.4   при виявлені грубих порушень ініціювати позапланові перевірки дотримання законодавства про працю  в трудових колективах інспекторами Державної служби з питань праці;

    2.5 при виникненні колективних трудових спорів залучати працівників відділення НСПП, трудових арбітрів для формування вимог найманих працівників та вирішення колективних трудових спорів.

   3. Управлінню Державної служби з питань праці в області забезпечити інформування  профкомів підприємств, установ і організацій про наслідки проведених перевірок.

   4. Федерації профспілок області забезпечувати моніторинг змін до законодавства про працю та оперативне інформування профспілковго активу. 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab