Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Відбулось пленарне засідання ради Федерації профспілок області
 

     23 листопада 2017 року відбулось засідання Ради Федерації профспілок області з порядком денним:

-    Про стан здійснення правозахисної роботи ФПО та її членськими організаціями у відстоюванні прав та інтересів спілчан в сучасних суспільних процесах.

 -    Про хід виконання Територіальної угоди між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною радою, Вінницьким обласним об’єднанням організацій роботодавців та Спільним представницьким органом профспілкових організацій Вінницької області на 2016-2020 роки.

    Відкрив та вів засідання Ради Голова Федерації профспілок області  Микола Колесник.

    В засіданні взяли участь: Голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, заступник Голови ФПУ Євген Драпятий, члени Ради Федерації, керівники членських організацій ФПО, заступник начальника управління Держпраці у Вінницькій області Ю.Ковальчук,  заступник директора Вінницького обласного Центру зайнятості В.Гаврилюк, начальник Регіонального відділення НСПП у Вінницькій області І. Андрущак, виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців Л. Антонюк, голови районних координаційних рад голів профкомітетів, заступники керівників членських організацій ФПО, члени Молодіжної ради ФПО, працівники апарату ФПО,  представники ЗМІ.

 З  інформацією ” Про стан здійснення правозахисної роботи ФПО та її членськими організаціями у відстоюванні прав та інтересів спілчан в сучасних суспільних процесах” виступив заступник Голови ФПО Володимир Слободянюк. Він наголосив, що головне і пріоритетне право профспілок  - представляти і захищати права та інтереси спілчан. І однією з найважливіших гарантій охорони трудових прав працівників є право на судовий захист. ФПО та її членські організації спрямовували свою роботу передусім на надання роз’яснень та консультацій з питань трудового законодавства, представництво і захист прав та законних інтересів спілчан в судових органах. Протягом 2016-2017 років фахівцями лише апарату ФПО було надано правову допомогу шляхом консультацій понад 3300 спілчанам. Складено 165 позовних заяв та інших процесуальних документів та в 98 випадках здійснювалося представництво інтересів членів профспілок в судах, а на користь працівників стягнуто близько мільйона гривень. В інформації було відзначено ефективну роботу по наданню правової допомоги та захисту прав спілчан в судах обласних комітетів профспілок працівників: освіти та науки, охорони здоров’я, культури, ЖКГ, державних установ, радіоелектроніки та машинобудування. Разом з тим, доповідач зауважив, що рівень правозахисної роботи ще не у повній мірі забезпечує трудові права спілчан, про що свідчать чисельні факти виявлених порушень.

    З інформацією ”Про хід виконання Територіальної угоди між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною радою, Вінницьким обласним об’єднанням організацій роботодавців та Спільним представницьким органом профспілкових організацій Вінницької області на 2016-2020 роки членськими організаціями ФПО” виступив Голова Федерації профспілок області Микола Колесник. Він зазначив, що Президія та членські організації ФПО здійснюють системну роботу по виконанню взятих на себе зобов’язань Територіальної угоди і, в цілому, забезпечують їх виконання. Співпраця сторін - підписантів Угоди сприяє вирішенню проблем у сфері виробництва та соціально-економічного розвитку області. В центрі уваги профспілкових органів області постійно перебувають питання продуктивної зайнятості та збереження чисельності працюючих. У 2017 році продовжувалася позитивна тенденція щодо зростання темпів приросту заробітної плати працівників області. Ріст рівня заробітної плати випереджав середній по Україні. Разом з тим, аналіз виконання Територіальної угоди свідчить і про наявність проблемних питань.

   Голова Вінницької ОДА Валерій Коровій інформуючи про хід виконання  Територіальної угоди стороною влади зазначив, що вперше за 26 років незалежності  область за рівнем середньої заробітної плати зайняла 11-е  місце серед регіонів України.  Спільними зусиллями соціальних партнерів зменшено кількість працівників, що знаходились у вимушених відпустках та працювали в режимі неповного робочого дня або тижня, вживались заходи щодо детинізації трудових відносин, в області створено 8954 нових робочих місць, що перевищує показник минулого року. Валерій  Коровій  підтримав позицію профспілок  щодо необхідності підвищення ефективності  соціального діалогу в області в сучасних умовах, як головного інструменту формування  середовища взаєморозуміння.

  Від Сторони роботодавців виступив  виконавчий директор Вінницького обласного об’єднання організацій роботодавців Леонід Антонюк.

   Соціальний діалог  повинен бути основним інструментом плідної співпраці між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування і профспілками у вирішенні питань соціально-економічного захисту працюючих. На цьому наголосив заступник голови ФПУ Євген Драп’ятий.   Він поінформував присутніх про дії Федерації профспілок України щодо розширення та поглиблення соціального діалогу на загальнонаціональному рівні. Зокрема мова йшла про результати зустрічі представників профспілок з Прем’єр - міністром України Володимиром Гройсманом, спільну з соціальними партнерами роботою над Генеральною угодою та іншими важливими документами, пропозиції профспілок до удосконалення проекту Державного бюджету України та багато інше.

 

На засіданні Ради було ухвалено відповідні  постанови з обговорюваних питань. 

XXXX


 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab