Профспілки
районів області
Новини ФПО


ІНФОРМАЦІЙНА ДОШКА

Головна / Відбулося засідання Президії ФПО
 

23 жовтня 2017 року відбулось засідання Президії  Федерації профспілок області з порядком денним: ”Про роботу членських організацій ФПО у забезпеченні судового захисту прав та інтересів спілчан”.

Відкрив та вів засідання Голова Федерації профспілок області Микола Колесник.

В засіданні взяли участь члени Президії, керівники членських організацій ФПО, фахівці Апарату ФПО.


З  інформацією:

- ”Про роботу членських організацій ФПО у забезпеченні судового захисту прав та інтересів спілчанвиступив Вадим Шевчук -  головний правовий інспектор праці Апарату ФПО.


В обговоренні даного питання взяли участь:

Þ Нешик Степан Степанович – голова обласної організації профспілки працівників АПК;

Þ Ковальчук Любов Борисівна - голова обласної організації профспілки працівників державних установ;

Þ Рафал Алла Юріївна - голова обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства;

Þ Собко Галина Іванівна - голова обласної організації профспілки працівників соціальної сфери;

Þ Воронюк Ліна Володимирівна – голова профкому ПрАТ Могилів-Подільський машзавод.

Голова Федерації профспілок області – Микола Колесник підвів підсумки обговорення і наголосив, що  ст. 19 Закону України ”Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності” на перше місце ставить головне і пріоритетне право профспілок та їх об’єднань - представляти і захищати права та інтереси членів профспілок. І однією з найважливіших гарантій охорони трудових прав трудящих є право на судовий захист. Федерація профспілок області та її членські організації спрямовують свою роботу передусім на надання роз’яснень та консультацій з питань трудового та профспілкового законодавства; представництво і захист прав та законних інтересів профспілкових організацій у судових органах з приводу порушення термінів виплати зарплати, існування її заборгованості, незаконного звільнення, порушення умов трудового, колективного договорів, відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я та інш.

Протягом 2016-2017 років фахівцями лише Апарату ФПО було надано правову допомогу шляхом консультацій понад 3300 спілчанам. Складено 165 позовних заяв та інших процесуальних документів та в 98 випадках здійснювалося представництво інтересів членів профспілок в судах, а на користь працівників стягнуто понад 900 тис. гривень.

Голова ФПО М. Колесник відзначив ефективну роботу по наданню правової допомоги та захисту прав спілчан в судах обласних організацій профспілок працівників: освіти та науки, охорони здоров’я, ЖКГ, культури, державних установ, радіоелектроніки та машинобудування. Разом з тим, рівень правозахисної роботи ще не у повній мірі забезпечує трудові права спілчан.

 

Президія ухвалила відповідну постанову, якою передбачено створення постійно діючої робочої групи  ФПО з пропаганди правових знань.


 
 
 
ЗВЕРНЕННЯ ГОЛОВИ ФПО
 

 

Банер
 
Банер
 
Банер
 
Банер
Copyright(C) 2010. Федерація профспілок Вінницької області
Всі права захищені.
Дизайн та розробка:
Студія memCrab